Djali, 6 vjeç, lindur me 'bisht' adhurohet si zot por prindërit e fshehin

Djali, 6 vjeç, lindur me 'bisht' adhurohet si zot por prindërit e fshehin

11:27, 10/12/2019

Shivam Kumar lindi me një rritje të pazakontë të qimeve, të cilat duken si bisht, në shpinë dhe fqinjët e tij në Delhi, Indi, besojnë se ai është një rimishërim i zotit hindu Hindu Hanuman.

Një djalë gjashtë vjeçar i lindur me një 'bisht' po adhurohet si një perëndi majmunësh, por prindërit e tij janë detyruar ta fshehin për shkak të vëmendjes që merr kur është duke ecur në rrugë.

Fqinjët e Shivam Kumar besojnë se ai është një qenie hyjnore për shkak të rritjes së pazakontë të qimeve në shpinë, kështu që ata e mbulojnë atë me çokollata dhe snack.

Ata u mblodhën për ta parë teksa po përhapet fjala pasi ai lindi në Delhi, Indi, dhe disa erdhën me lule duke besuar se ai ishte një rimishërim i Hanumanit, një hyjni e fuqishme majmunësh për hindusët.

Rritja shokoi mjekët dhe prindërit e Shivamit, përfshirë nënën e tij Reena, 30 vjeç, refuzojnë ta rruajnë këtë tufë sepse "kjo do të sillte një ogur të keq për familjen e tyre".

Marrë nga: www.mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco