FOTO/ Eksplorimi i peizazhit përmes fotografisë

FOTO/ Eksplorimi i peizazhit përmes fotografisë

15:14, 06/12/2019

Një ekspozitë pop-up në Londër shënon fillimin e një ekspozimi fotografish.

Ajo do të përqendrohet në eksplorimin e bashkëveprimit midis njerëzve dhe mjedisit përreth tyre.

Koleksioni përfshin Celine Marchbank, Hanna-Katrina Jedrosz, Lynda Laird dhe Nicola Muirhead, të cilët të gjithë studiuan fotografi dhe fotografi dokumentare në Kolegjin e Komunikimit në Londër.

Fotografitë në shfaqje janë nga seritë e tyre dokumentare të formave të gjata dhe përfshijnë fotografi të bëra në Ishujt Britanikë, nëpër Evropë dhe Shtetet e Bashkuara.

Marrë nga: www.bbc.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco