FOTO/ Djali i ‘gjuhetarit të krokodilave’ feston ditëlindjen e pazakontë

FOTO/ Djali i ‘gjuhetarit të krokodilave’ feston ditëlindjen e pazakontë

13:24, 06/12/2019

"Gjuetari i krokodilëve", Steve Irwin, ende mbahet mend me dashuri në të gjithë botën edhe pse nuk jeton më. Përkundër vdekjes së tij të pafat në vitin 2006, kujtesa e tij jeton përmes familjes së tij, veçanërisht fëmijëve që morën misionin e babait të tyre.

Robert Irwin festoi ditëlindjen e 16-të në 1 dhjetor duke ushqyer krokodila me vizitorët në kopshtin zoologjik të Australisë. 

Ndërsa dita e madhe po afrohej, shumë morën kohën për të dërguar dëshirën e tyre më të mirë te djali i ri. Midis tyre ishin, natyrisht, familja e tij.

Nëna e Robertit, Terri ndau një mesazh veçanërisht të përzemërt në Twitter së bashku me një foto ku Steve mban në krah Robin e porsalindur. 

Nëna shprehu sa Steve do të ishte krenar për djalin e tij dhe përsëriti se sa shumë e ka dashur babai i tij.

Marrë nga: www.boredpanda.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco