VIDEO/ Rrezikojnë jetën me akrobaci në urën lëvizëse

VIDEO/ Rrezikojnë jetën me akrobaci në urën lëvizëse

12:46, 06/12/2019

Një grup të rinjsh të njohur si Djajtë e Dunking kanë kryer një gamë të jashtëzakonshme aktivitetesh që lidhen me varjet poshtë një ure hekurudhore.

Matevz Pogacar, 26 vjeç, Maks Veselko, 28 vjeç, Gasper Novak, 26 vjeç dhe Jan Znidarsic, 22 vjeç, janë të gjithë akrobatë profesionistë me ekipin e Dunking Devils nga Sllovenia.

Ata janë parë duke kërcyer nga krahu i njohur si një ritëm i përmbysur rus i cili qëndron pezull nën një urë hekurudhore në Ljubljana.

Daredevils kryejnë një numër akrobacish intensive dhe janë parë duke bërë, lëkundje e rrokullisje në lumin Sava që rrjedh shumë më poshtë.

Teksa tregojnë për eksperiencën e tyre ata rrëfejnë se që kjo eksperiencë të quhet e egër është pak sepse është shumë më tepër dhe një përvojë e mrekullueshme e unike. 

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco