VIDEO/ Ndërtohen edhe karriget komode për fluturim në klas ekonomik

VIDEO/ Ndërtohen edhe karriget komode për fluturim në klas ekonomik

10:41, 06/12/2019

Nëse nuk merrni një rresht të tërë për veten tuaj, sigurisht fluturimi në klas ekonomik është i vështirë.

Por ka dritë në fund të tunelit pasi është krijuar një sedilje për fluturim ekonomik quajtur 'Interspace' që ka dy krahë mbështetës të mbushur.

Zbuluar sot, ulësja, e krijuar nga Lëvizja Universale e krijuar rishtas në Londër, lejon pasagjerët të rrotullohen dhe të përkulen në një sipërfaqe të mbështjellë që ofron 'mbështetje më të madhe anësore'.

Krahët mund të vendosen veçmas për të krijuar hapësirë private për familjet ose grupet e vogla të udhëtarëve dhe për të kujdesur për modele të ndryshme të gjumit dhe format e trupit.

Dhe krahët mund të palosen lehtësisht në tapiceri të karriges dhe të zëvendësohen në shërbim.

Kjo, thonë projektuesit, siguron një mundësi më të mirë për udhëtarët, duke i lejuar ata të lëvizin drejt dhe nga vendi i tyre me lehtësi. 

https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-7760127/New-economy-class-seat-deployable-padded-wings-passengers-lean-unveiled.html#v-2493558086996545144

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco