VIDEO/ Video-ja dramatike tregon mënyrën e habitshme për të shuar flakët

VIDEO/ Video-ja dramatike tregon mënyrën e habitshme për të shuar flakët

15:19, 05/12/2019

Një ushtar ka zbuluar një hile të thjeshtë për të shuajtur flakët në një video të tij duke shtypur të dy duart në të njëjtën kohë mbi një anëtar të grupit të tij.

Pamjet e çuditshme tregojnë një anëtar të Mbrojtjes Civile të Indonezisë duke shuajtur flakët me pëllëmbë të dorës në uniformën e tij ushtarake në Indonezi.  

Ai përpiqet të heqë flakën, por dështon dhe pastaj përpiqet ta shtypë atë duke arritur edhe ta fikë me sukses.

Disa momente më vonë, një anëtar tjetër i grupit të tij, i cili duket i qetë, rrah duart lart mbi supin dhe krahun e anëtarit të tij të grupit, në klip që duket se është filmuar në një dhomë të improvizuar.

Me një goditje, ushtari arrin të shuajë flakën.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco