FOTO/ Artisti, 24 vjeçar, që jeton si në 1800-ën

FOTO/ Artisti, 24 vjeçar, që jeton si në 1800-ën

11:34, 05/12/2019

Një artist ka lënë që obsesioni i tij me të kaluarën të mbërrijë deri në kohën e sotme ndaj edhe vesh vetëm rroba Viktoriane përfshirë një kapelë të lartë.

Michael Koropisz, 24 vjeç, duket i qeshur i lumtur e duket madje se e shijon faktin se sillet sikur të jetojë në vitet 1800 edhe pse sot ka shumë zhvillim teknologjia she shkenca.

Ai përdor një pendë për të shkruar, nuk shikon televizor dhe dëgjon vetëm muzikë të kompozuar para viteve 1900.

Michael, nga Stockport, gjithashtu ka pasur edhe një biçikletë të modës së vjetër deri vonë.

Piktori profesionist i portreteve i cili e mbush shtëpinë e tij me antikuare, tha: "Unë kam qenë gjithmonë i magjepsur nga historia që më rrethon”.

Marrë nga: www.thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco