FOTO/ 13-vjeçarja thuajse humb shikimin prej shoqes së saj

FOTO/ 13-vjeçarja thuajse humb shikimin prej shoqes së saj

13:32, 04/12/2019

Një vajzë përfundoi me pjesë plumbi në sy pasi një shoqe e klasës e qëlloi me një laps.

13-vjeçarja, nga Mançesteri, nuk e vuri re fillimisht që kishte pjesë lapsi të mbetura në sy.

Ajo u shtrua në spital, ku bëri operacion urgjent për të hequr të dy pjesët e lapsit nga syri i saj i djathtë.

Një pjesë ishte vetëm milimetra nga retina e syrit të saj një pjesë e rëndësishme e indit në pjesën e prapme të syrit që shndërron dritën në figurë. 

Dëmtimi i saj mund të shkaktonte me shumë mundësi edhe verbimin e plotë.

Vajza pa emër, tani e ka marrë veten thuajse plotësisht nga ngjarja e ndodhur tre vjet më parë. 

Duke shkruar në revistën  BMJ Case Report, mjekët u kanë bërë thirrje mësuesve, prindërve dhe fëmijëve që të jenë më të kujdesshëm për rreziqet e përplasjeve të tilla mes studentësh e nxënësish.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco