10 kazinotë më të mëdha në botë

10 kazinotë më të mëdha në botë

12:44, 28/11/2019

Disa kazino në botë kanë mijëra makina lojërash, qindra tavolina me karta, banesa, dhe argëtim të klasit botëror. 5 të tilla ndodhen në Makao.

Futesh në to dhe ka spektakël, drita të shkëlqyera dhe ambiente me një luks të jashtëzakonshëm.

Ultra-moderne ne çdo aspekt këto kazino kujdesen ekstremisht për çdo tekë të klientit qoftë edhe ajo më minimalja.

Me akomodimin e tyre në hotel me pesë yje, restorantet me yje Michelin, dyqanet e stilistëve dhe shfaqjet argëtuese me çmime të larta, të cilat variojnë nga veprimet e cirkut me fluturim të lartë deri në koncertet më të fundit të muzikantëve që përmbajnë skedarët e Billboard, ata do t'ju lënë diçka për të kujtuar.

Këtu rendisim 10 kazinotë më të mëdha në botë:

1. WinStar World Casino, Okhlaoma, 557.418 metër katror

2. Venetian Macao, Macao, Kinë

3. City of Dreams, Macao, Kinë

4. Foxwoods, Ledyard, Connecticut, USA 

5. Ponte 16, Macao, Kinë

6. Tusk Rio, Klerksdorp, Afrika e Jugut

7. Sands Macao, Macao, Kinë

8. MGM Grand Macao, Macao, Kinë 

9. MGM Grand, Las Vegas, Nevada, SHBA

10. Lisboa, Lisbonë, Portugali

Marrë nga: www.worldatlas.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco