‘Peizazhe 2019’: Ky është imazhi që ‘godet’ jurinë

‘Peizazhe 2019’: Ky është imazhi që ‘godet’ jurinë

10:25, 28/11/2019

Fotografët të cilët morën pjesë në konkursin ‘Peizazhe 2019’ kanë luftuar fort për të tërhequr vëmendjen e jurisë me punimet e tyre.

Por peizazhi që ka lënë më shumë mbresë është një imazh i balonave të cilat qëndrojnë pezull në ajër mbi qytetin antik të tempujve budistë, manastireve dhe faltoreve në Bagan në Myanmar.
Përzgjedhja varion nga një rreze e bukur drite dielli që godet një luginë serbe në një shkrepje vërtet mbresëlënëse të një lundërtari vietnamez në varkë.

Fotografi i imazhit fitues është zotuar të dhurojë një pjesë të parave të çmimit prej 1.000 poundësh.

Njeriu që qëndron pas imazhit tërheqëse të liqenit të bukur serb, Milos djokic tha: "Unë dua t'i tregoj botës se Serbia është një vend i vogël tepër i bukur dhe me shumë pamje si kjo”.

Marrë nga: www.thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco