VIDEO/ Shoferja zbulon metodën e zgjuar për shkrirjen e akullit në xhamat e makinës

VIDEO/ Shoferja zbulon metodën e zgjuar për shkrirjen e akullit në xhamat e makinës

14:54, 20/11/2019

Një shofer ka zbuluar një mënyrë të zgjuar për të pastruar akullin nga xhamat e makinës dhe kjo nuk përfshin asgjë më shumë se një shishe për heqjen e njollave dhe ujë të ngrohtë.

Angela Hickling, nga Nottingham, ndau një fotografi dhe video të metodës së saj unike në Facebook, së bashku me titullin: 'Unë jam një gjeni, bëji vetes një nga këto shishe, mbushe me ujë të ngrohtë dhe je në rregull'. Është edhe një mënyrë ideale për të larë kështu edhe xhamat e makinës, furça është ideale për këtë”.

Dhe shumë shoferë hynë në pjesën e komenteve për të shprehur vlerësimin e tyre për postimin duke e quajtur idenë e saj vërtet gjeniale.

Shumë prej tyre kanë treguar se kanë shishe të tilla në shtëpi dhe se mendimi i saj ishte vërtet me vlerë.

Shoferi i mërzitshëm zgjodhi shishen për heqjen e njollave të Dr. Beckman, e cila përmban një shtojcë të dobishme për furçën që ajo këmbëngul se vepron si një kruese dhe një pastruese shumë e mirë e xhamit.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco