FOTO/ Ky njeri njihet si ‘Hulku iranian’ dhe peshon plot 177 kg

FOTO/ Ky njeri njihet si ‘Hulku iranian’ dhe peshon plot 177 kg

08:55, 18/11/2019

Ky burrë u quajt "Hulku iranian" i cili doli në pah kur tha se dëshironte të bashkohej me ushtrinë për të luftuar kundër ISIS, tashmë i është bashkuar Kampionatit të Luftimeve të Bare Knuckle.

Sajad Gharibi, i cili peshon 177 kg dhe njihet ndryshe si ‘Hercules Persiane’, përdor rregullisht Instagram-in për të treguar fizikun e tij të pabesueshëm.

Dhe tani, sipas presidentit të kompanisë BKFC David Feldman, 27-vjeçari do të jetë pjesëmarrës në boks pa doreza, vitin e ardhshëm.

Siç është raportuar nga MMA Fighting, Feldman tha: "Ky djalë do të bëjë debutimin e tij në Kampionatin e Luftimeve Bare Knuckle në fillim të vitit 2020. Ne do të bëjmë një shfaqje të titulluar: USA vs Iran; Lufta e III Botërore. Ai është fjalë për fjalë nënshkrimi ynë më i madh që kemi pasur ndonjëherë.”

Marrë nga: www.thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco