Filipine, kobra gëlltit plotësisht një piton, tmerrohen vendasit

Filipine, kobra gëlltit plotësisht një piton, tmerrohen vendasit

15:15, 15/11/2019

Ky është momenti kur një kobër u gjet pasi gëlltiti një piton të tërë.

Banorët e tmerruar panë kobrën shumë helmuese të Filipineve në një fushë orizi në Davao del Sur në jug të vendit të mërkurën pasdite.

Kishte ngordhur pitonin dhe e kishte gëlltitur atë, me vetëm bishtin e viktimës që varej nga nofullat. 

Vendasit në panik të cilët kanë parë disa njerëz që i nënshtrohen kafshimeve të kobrës vitet e fundit, e goditën keq grabitqarin derisa ngordhi.

Atëherë ata prenë kobrën dhe gjetën pitonin brenda barkut të saj.

Një fshatar tha: 'Ka shumë gjarpërinj në zonën tonë, por kjo është hera e parë që pamë një kobër të hante një piton.

Ne kemi parë njerëz që të vdesin nga kafshimet e kobrës, kështu që fqinji im vrau gjarprin sapo e pa.’

Incidenti u kap në një fshat të largët afër qytetit Kibalawan në ishullin Mindanao në jug të Filipineve.

Pasi kobra ngordhi, banorët përdorën një hanxhar për ta hapur dhe për të parë pitonin e ngordhur në barkun e saj.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco