Sytë janë pasqyra e shpirtit, tregohet më së miri në këto fotografi…

Sytë janë pasqyra e shpirtit, tregohet më së miri në këto fotografi…

12:19, 15/11/2019

Është e vërtetë ajo që thonë se sytë janë dritaret e shpirtit. Ato shprehin ndjenjat tona më të sinqerta dhe me shprehinë e tyre, përcjellin shumë më tepër sesa mund të thuhet me fjalë. 

Aplikacioni i fotografive Agora u kërkoi fotografëve të paraqisnin foto që rrëfenin tregimet e subjekteve të tyre përmes syve të tyre qofshin ato kafshë, insekte apo njerëz duke paraqitur bukurinë natyrore të qenieve të gjalla në të gjithë botën. 

Fotografitë mahnitëse më poshtë, të zgjedhura nga më shumë se 23.660 parashtresa në konkursin fotografik të # Eyes2019 të Agora, variojnë nga një fotografi e një majmuni me shikim të ëmbël deri tek një krokodil i përgjumur me sy të verdhë. 

Fotot e tjera përfshijnë një portret të një burri të moshuar në gjendje medituese gjatë momentit dhe një vajze e re me një shprehje të veçantë në sytë e saj të mëdhenj.  

Komuniteti tani mund të votojë për foton e tyre të preferuar në aplikacion deri më 10 dhjetor dhe të ndihmojë gjyqtarin dhe fotografin e portreteve, Fawad Malik, të vendosë se kush do të shpallet fituesi i përgjithshëm i cili do të marrë një çmim prej 1.000 $.

Identiteti i fituesit do të bëhet i ditur në 12 dhjetor:

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco