15 njerëz të gjatë që do t'ju bëjnë të ndiheni shumë të shkurtër

15 njerëz të gjatë që do t'ju bëjnë të ndiheni shumë të shkurtër

08:24, 15/11/2019

Nga të qenit ‘shkop zyrtar selfie’ i grupit të tyre të miqve deri në përpjekjen për të gjetur rroba që në të vërtetë përshtaten me trupin e tyre, njerëzit e gjatë e kanë jetën vërtet të vështirë. 

Por, edhe pse e shohin veten rregullisht të ngujuar në situata të vështira, ata përpiqen t’i kalojnë disa situata me një sens të vërtetë humori.

Shumë prej nesh lindin në një gjatësi mesatare ose të shkurtër dhe për shumë pak centimetra më tepër janë vërtet një ëndërr e parealizuar.

Por po sikur të kishit edhe shumë më shumë centimetra nga sa do dëshironit? Si do të ndiheshit kur në çdo ambient ku do të shkonit do t’ju duhej të ulnit kokën, të kërruseshit për t’u futur?

Apo si do ndiheshit kur shkoni të bëni Pazar dhe nuk gjeni asnjë veshje në përshtatshmëri me gjatësinë tuaj trupore?

Epo këto janë vetëm disa nga problematikat e njerëzve më të gjatë në botë, për të parë edhe më shumë rreth tyre mjafton të shfletoni galerinë e fotove që ne kemi zgjedhur më poshtë:

Image

Image

Image

Image

Marrë nga: www.brightside.me-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco