VIDEO/ McLaren 1,7 milionë dollarësh është frymëzuar nga një Roadstar i 1960-ës

VIDEO/ McLaren 1,7 milionë dollarësh është frymëzuar nga një Roadstar i 1960-ës

11:58, 14/11/2019

Super makina e re e McLaren me vlerë 1.7 milionë dollarë nuk vjen e mbuluar përkundrazi.

Kjo veturë e re me dy sedilje është frymëzuara nga një makinë Roadstar e vitit 1960 dhe vjen e dizajnuar nga, Bruce McLaren.

Versioni i ri, megjithatë, ka përshtatjet e tij të ditëve moderne, duke përfshirë karakteristikat e para të llojit të saj automatik i cili mbështetet në 'Sistemi Aktiv i Menaxhimit të Ajrit' të automjetit, ose AAMS, i cili devijon ajrin përreth kabinës për të krijuar një 'flluskë qetësie' për një shofer dhe pasagjer, kur rrugëtimi fillon më shpejt sesa do të ishte në rrugët periferike, zakonisht 25 milje në orë. 

Një 'defektor' i vogël i fibrave të karbonit rritet gjithashtu për të ndihmuar largimin e ajrit. 

Elva e re - me një motor prej 804 kuajsh fuqi, me motor V8 të ngarkuar me turbo në bagazhin që e merr atë nga 0 në 60 për vetëm brenda tre sekondave gjithashtu ka një sistem automatik mbrojtjeje i cili komandon edhe shpejëtsinë e mjetit në rast se një person gjendet papritur në rrugë.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco