Realizon ditëlindjen e ëndrrave, provon fluturimin në hapësirë

Realizon ditëlindjen e ëndrrave, provon fluturimin në hapësirë

09:51, 14/11/2019

Lorrene Kelly kujton se gjatë gjithë jetës së saj ka ëndërruar të bëhej një austronaute por që kurrë s’mundi ta bëjë atë realitet.

‘Unë isha e fiksuar pas hapësirës dhe në vend të yjeve të pop-it në muret e dhomës sime të dhomës së gjumit kisha foto të Yuri Gagarin, Neil Armstrong dhe Buzz Aldrin.

Kështu që stafi nga shfaqja ime televizive dëshironte të më bënte një surprizë të veçantë për të festuar përvjetorin tim të 60-të në fund të këtij muaji, ata organizuan për mua dhuratën më të mirë ndonjëherë’.

Ishte shansi për të përmbushur një ambicie që ajo e kishte pasur gjatë gjithë jetës dhe për t'iu nënshtruar trajnimit të astronautëve.

Kush do të mendonte se unë në të vërtetë do të fluturoja një ditë për në Nasa në Florida dhe të kisha përvojën time në hapësirë.

Ajo nisi kështu udhëtimin drejt hapësirës bashkë me një astronaut profesionist i cili e ndihmoi gjatë gjithë përvojës.

Lorrene tregon se ishte një përvojë shumë  e veçantë dhe një ëndërr që u bë realitet për të.

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco