10 foto që tregojnë si jetonin njerëzit vite më parë

10 foto që tregojnë si jetonin njerëzit vite më parë

15:09, 13/11/2019

Sot, ne nuk mund ta imagjinojmë jetën pa të gjitha pajisjet tona të teknologjisë. 

Ato janë bërë një pjesë kaq integrale e jetës sonë, saqë të jetosh pa to ndonjëherë duket e pamundur. Por të mos harrojmë se ishte një kohë para epokës digjitale ku njerëzit jetuan jetë krejtësisht të ndryshme.

Me këto foto kemi dashur t'ju tregojmë se si njerëzit jetuan jetën e tyre në të kaluarën, kështu që ne bëmë një përmbledhje fotografish nga e kaluara që tregon se sa shumë kohët ndryshojnë gjërat.

Adoleshentët që vallëzojnë dhe socializohen në një festë, 1947Image

Fashionistet, Los Angeles, 1950ImageNjerëzit që shikojnë televizion për herë të parë në Station Waterloo, Londër, 1936Image4 skiatorë marrin rreze në dëborë në Sun Valley, Idaho, 1946ImageKujdestari i kopshtit zoologjik të Berlinit i vendos fokës një vulë 4,000 paund, në një dush dëbore, vitet 1930ImageNjerëzit që përdorin autobusë trekatësh në Berlin, Gjermani, 1926ImageTestimi i një helmete, 1912ImageNjë vajzë e re në Londër, 1906ImageSi njerëzit përdorën karrocat, NYC, 1900ImageGrua hipur në autoped, skuter motorik i hershëm, 1916ImageMarrë nga: brightside.me-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco