VIDEO/ I riu që luan futboll me vetëm një këmbë

VIDEO/ I riu që luan futboll me vetëm një këmbë

14:16, 13/11/2019

Një futbollist premtues adoleshent, i cili duhej të ndalonte lojën pasi humbi këmbën, nuk u dorëzua pasi është përsëri pjesë e fushës së gjelbër.

Ai quhet Lewis dhe e humbi njërën këmbë në moshën 14 vjeçare për shkak të kancerit në kockë por përsëri ai nuk u dorëzua.

Ai luan në mbrojtje pasi është edhe pozicioni i tij i preferuar dhe tregon se shpesh është stërvitur edhe 7 ditë të javës pa u dorëzuar por ndeshjet mbahen zakonisht të dielave ku edhe ai është pjesë e pandarë.

Ai u bë pjesë e një skuadre futbolli ku merrnin pjesë futbollistë të dëmtuar në të njëjtën mënyrë me të dhe prej aty nuk është tërhequr më nga loja.

Marrë nga: www.catersnews.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco