Foto që tregojnë si ndryshojnë gjërat në 20 vite

Foto që tregojnë si ndryshojnë gjërat në 20 vite

12:21, 13/11/2019

Është e pamundur të besosh që vetëm 20 vjet më parë askush nuk e dinte se çfarë ishte Google ose Netflix dhe nuk mund të mbante një video 1-minutëshe në një flash drive. 

Por koha ka kaluar dhe që atëherë, ne kemi ndryshuar plotësisht rregullat dhe mënyrën tonë të jetesës.

Në ditët e sotme, ne kemi gjëra që njerëzit nuk mund të kishin ëndërruar më parë si të mirëqena, gjë që dëshmon se 20 vitet e fundit kanë qenë të mbushura me mënyra dhe me shumë ndryshime që kanë munguar dy dekada më parë.

Këtu, në  Bright Side, kemi kujtuar se si ishte jeta vetëm 20 vjet më parë, dhe megjithëse shumica e njerëzve do të mendojnë se "ngjan sikur të ishte dje", në të vërtetë duket si një epokë tjetër.

Zyra e Google në vitin 1999 në fillim të rrugëtimit, dhe sotImage

Kjo është se si duket një evolucion i telefonit celular në 20-vjetImage

20 vjet është koha e mjaftueshme për të ndryshuar plotësisht horizontin e një qyteti ...

Image

... dhe të krijosh një qytet të tërë vetë.

Image

Britney Spears, fytyra e një gjenerate të tërë, përsëri në vitin 1999 kur ajo sapo hodhi albumin e saj të parë dhe sot.

Image

Ne i ndryshuam plotësisht rregullat dhe sot, askush nuk kalon orë në telefon me miqtë kur sot thjesht mund të shkruajmë.

Image

Dhe tani prindërit kanë një përgjigje të ndryshme për fëmijën e tyre kur e pyesin: "Ku jeni njohur”?

Image

Koleksionet tona të filmave nuk kanë më nevojë për një raft të tillë.

Image

U deshën vetëm 20 vjet video lojëra për të arritur në një nivel krejtësisht të ri, të cilin as nuk mund ta imagjinonim dot më parë.
Image
Idhujt e adoleshentëve sot janë krejtësisht të ndryshëm.

Image
Kohë më parë, një telefon celular me një aparat fotografik 0.3 megapixel ishte një luks - por tani, të gjithë mund të marrin fotografi me cilësi të lartë.

Image
Sasia e të dhënave që ne përdorim tani u rrit mijëra herë. Do të të duhen 11.111 disqe për të mbuluar një disk të rregullt flash 16 GB të dikurshëm.

Image

Dhe fëmijët e famshëm që kujtojmë me qejf tani kanë fëmijë të tyre.ImageMarrë nga: www.brightside.me-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco