Në shitje për 718,000 dollarë ndërtesa e stilit të Harry Potter

Në shitje për 718,000 dollarë ndërtesa e stilit të Harry Potter

09:51, 13/11/2019

Një rezidencë e stilit Harry Poter me një kullë përrallash dhe shkallë spirale është në shitje për 718,000 dollarë.

Godina e cila ndodhet në Wrexham, Uellsin e Veriut krenohet me katër dhoma gjumi, llambadarë dhe portrete të arta.

E njohur si shtëpiza, godina daton që nga viti 1866 dhe ka një sistem ngrohje me zjarr.

Dhomat miksojnë stilin klasik dhe tradicional të vendit, por me ngjyra bashkëkohore si jeshilja në korridor.

Portrete dhe pasqyra me kornizë prej ari dhe një prekje interesante me tulla të kuqe në disa ambiente.

Një dhomë vizatimi, dhomë ngrënie dhe dhomë për konsumimin e mëngjesit janë vendosur në katin e parë.

Salla e vizatimit ka një skemë të thellë të modelimit të purpurt.

Dhoma e ngrënies është një hije e butë jeshile e cila tregon mobiljet antike, duke përfshirë edhe një orë të dekoruar.

Kuzhina mban dollapë tradicionale, si dhe një lavaman dhe një furrë gatimi. Ngjyrat nuk mungojnë në arredim edhe pse janë shumë të rehatshme për t’u parë.

Image

Image

Image

Image

Marrë nga: www.thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco