FOTO/ Gatopardi lind 7 këlyshë të adhurueshëm dhe realizohet portret 'familjar'

FOTO/ Gatopardi lind 7 këlyshë të adhurueshëm dhe realizohet portret 'familjar'

15:10, 08/11/2019

Një gatopard ka lindur shtatë këlyshë të adhurueshëm, të cilët tashmë kanë shpëtuar nga kthetrat e një luaneshe.  

Gatopardët e rritur zakonisht pjellin tre deri në 5 këlyshë të vegjël dhe ata janë të prekshëm lehtësisht nga grabitqarët që nga lindja, kështu që të shohësh shtatë njëherësh të gjithë së bashku është vërtet e habitshme.

Gatopardi i famshëm u zbulua këtë javë në Maasai Mara nga fotografët, Yaron Schmid dhe Amy Montminy.

Dyshja, të cilët drejtonin YS Wildlife Photography dhe Safaris, ishin me miqtë e tyre kur udhëzuesi i tyre Dominick Maatany u tregoi këlyshët.

Fotografi i kafshëve të egra dhe veterineri, Yaron tha për fat të mirë për këto mace të vogla ata kishin një nënë të zgjuar të quajtur Siligi për t'u kujdesur për ta.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco