Fillon ndërtimi i shtëpive në 3D që mund të krijohen në vetëm 24 orë

Fillon ndërtimi i shtëpive në 3D që mund të krijohen në vetëm 24 orë

13:08, 08/11/2019
A+ Aa A-

Dizajnerat kanë krijuar shtëpinë e parë 3D që mund të ndërtohet në vetëm 24 orë në një lëvizje për t'i dhënë fund mungesave globale të strehimit në botë.

New Story është kompania e cila bën bamirësi duke krijuar ndërtesa për njerëz në nevojë dhe duke shëtitur në komunitetet e njerëzve të varfër dhe të pastrehë.

Shtëpia, e cila u zbulua javën e kaluar, kushtoi vetëm 9,200 dollarë për të ndërtuar duke përdorur printerin e pabesueshëm Vulcan të firmës i cili udhëzon se si dhe ku ta vendosni strukturën e çimentos.

Njëqind familje pritet të përfitojnë nga grupi i parë i shtëpive brenda 18 muajve në El Salvador falë dhurimeve prej më shumë se 90,000 dollarësh.

Marrë nga: catersnews.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco