VIDEO/ Balena filmohet duke luajtur regbi me peshkatarët

VIDEO/ Balena filmohet duke luajtur regbi me peshkatarët

10:14, 08/11/2019
A+ Aa A-

Një balenë beluga është filmuar duke kaluar një top regbi përpara dhe me radhë me ekuipazhin në një varkë e cila ishte kalimtare në momentin kur është afruar balena.

Balena u filmua duke u afruar në barkën në Oqeanin Arktik pranë Polit të Veriut.

Një anëtar i ekuipazhit të anijes hodhi një top regbi për balenën në det dhe mungoi pak nga momenti kur balena e mori topin dhe filloi të luajë me të.

Kafsha kapi topin në gojën e saj përpara se të notonte përsëri drejt barkës.

Videoja është shikuar më shumë se një milionë herë që kur është ngarkuar në Facebook dhe pamjet janë përhapur si barut në faqet e shumta si Reddit.

Një numër njerëzish të mahnitur kanë lënë komente në mosbesim ndaj aftësive të balenës beluga.

"Unë nuk mund ta besoj atë që po shoh," tha një person.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco