FOTO/ Lë punën për të ngrënë në YouTube ushqime me shumë kalori

FOTO/ Lë punën për të ngrënë në YouTube ushqime me shumë kalori

13:28, 07/11/2019

Charna Rowley e ka lënë punën e saj si një punëtore administruese me shpresën që do të bëhet një yll i Mukbang në YouTube, duke bërë video teksa ha mijëra kalori në një vakt duke e rënduar jo pak stomakun e saj çfarë edhe shkakton shumë habi tek shikuesit.

Një grua ka lënë punën e saj me kohë të plotë për të ndjekur një karrierë në YouTube duke ngrënë McDonald's, takeaways kineze, Greggs dhe Pizza Hut.

Charna Rowley, nga Londra, filmon veten duke konsumuar rreth 5,5000 kalori në një vakt ulur dhe deri në 40,000 njerëz vendosen online për të ndjekur veprimet e saj.

Ky lloj unik i videos njihet si Mukbang dhe është një trend që e ka origjinën në Korenë e Jugut, ku njerëzit flasin me audiencën e tyre ndërsa konsumojnë ushqime.

Në mënyrë që të kalojë më shumë kohë duke bërë këto video, Charna ka vendosur të braktisë punën e saj si një punëtore administrate dhe është e vendosur të impenjohet me kohë të plotë me këtë punë.

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco