FOTO/ Hotelet më të mira për të parë Aurorat nga komoditeti i dhomës

FOTO/ Hotelet më të mira për të parë Aurorat nga komoditeti i dhomës

12:57, 07/11/2019

Të shikosh aurorat e veriut është një përvojë që provohet të paktën një herë në jetë dhe ka disa hotele të jashtëzakonshme ku këto mrekulli mund t'i shihni nga komoditeti i shtratit tuaj.

Dritat e Veriut janë një fenomen natyror që shumë njerëz në botë i kanë prioritet për t’i vizituar.

Por ndërsa ju keni mundësi t’i shikoni ato në terren egzsitojnë edhe hotele të cilat kanë një numër të madh dritaresh prej xhami të cilat ju mundësojnë shikimin në komoditet të plotë të këtij fenomeni të mrekullueshëm.

Më poshtë po rendisim disa prej hoteleve më të bukura që e ofrojnë një mbrëmje të paharrueshme falë edhe peizazhit fantastik që duket përtej dritareve:

Hotel Selid, IslandëImage

Fshati i Dritave Veriore, FinlandëImage

Kabinat e lëvizshme të liqenit Inari, FinlandëImage

Kurora e Artë e Levin Iglut, FinlandëImage

Muotka Igloos, FinlandëImage

Hoteli Arktik TreeHouse, FinlandëImageMarrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco