FOTO/ Poni që 'shoqëron' pronarin në autobus

FOTO/ Poni që 'shoqëron' pronarin në autobus

11:47, 07/11/2019

Një poni që jeton në Kaliforni, u lejua në një tren udhëtarësh së bashku me pronarin e tij sepse është një kafshë shërbimi. 

Sipas BART, e cila ofron shërbim treni në të gjithë Zonën e Gjirit të San Franciskos, pronari i ponit kishte dokumentacionin e duhur të nevojshëm për ta marrë atë në tren në stacionin Rockridge të martën. 

'Ky poni është një kafshë me parametrat e duhura dhe është i trajnuar për shërbim, pronari i dha dokumentet një agjenti stacioni duke thënë kështu.'

'Kafshët e trajnuara të shërbimit që ndihmojnë njerëzit me aftësi të kufizuara janë të mirëseardhura në BART,' shtoi agjensia e tranzitit. 

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco