FOTO/ Bukuria e peizazheve britanike në një libër

FOTO/ Bukuria e peizazheve britanike në një libër

15:38, 06/11/2019

National Trust ka publikuar fotografitë mahnitëse që do të përbëjnë manualin e saj për vitin 2020 pasi zbulon se fituesi i konkursit të tij vjetor është një muzg në Isle of Wight.

Goditja e Les Lockhart nga Neëtoën's National Nature Reserve u zgjodh nga mijëra hyrje dhe do të jetë në kopertinën e parë të librit.

Fotografi nga East Cowes tha: 'Më pëlqen të jem në gjendje të dal rregullisht në Newtown, pavarësisht nëse është gjatë ditës për të parë të gjithë jetën e egër, ose në mbrëmje për perëndimin e diellit.'

Ai vazhdoi: 'Është një vend kaq i bukur, i qetë, dhe ka kaq shumë karakteristika që e bëjnë atë një vend të shkëlqyeshëm edhe për fotografim, si shtegu dhe varkat në grykëderdhje.'

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco