VIDEO/ Shqiponja sulmon dronin prej 2000 dollarësh

VIDEO/ Shqiponja sulmon dronin prej 2000 dollarësh

11:55, 06/11/2019

Një pilot droni kaloi një tmerr të paprovuar më parë kur teksa droni i tij ishte duke fluturuar dhe një shqiponjë gjigante u turr drejt tij duke e sulmuar.

Komediani Joshua Jordan shkoi nga shtëpia e tij në Columbus, Ohio, në Snoëmass Village në Kolorado për të vizituar familjen dhe për të marrë imazhe nga peizazhet e mrekullueshme të vendit.

Por 39-vjeçari nuk e kishte pritur që një zog i madh grabitqar të sulmonte dronin e tij.

Ai publikoi pamjet mahnitëse të sulmit në momentin kur pa filmimet e bëra nga droni i tij dhe i ndau ato me të tjerët.

Ai tha se zemra e tij filloi të rrihte fort pasi ai kishte frikë se droni i tij prej 2,000 dollarësh do të rrëzohej prej zogut grabitqar.

Gjithsesi ai arriti të manovronte në kohë dronin e tij duke e larguar nga shpendi por pamjet e filmuara ishin vërtet mbresëlënëse.

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco