Fotografi të çuditshme që nuk duken të vërteta…

Fotografi të çuditshme që nuk duken të vërteta…

11:21, 06/11/2019

Fotografitë që do shikoni më poshtë do t’ju bëjnë të mendoni se si këta njerëz arritën të bëjnë atë çfarë ne shikojmë në imazhin e përfituar.

Është e zakontë që ne në shumë momente të mendojmë se kemi të bëjmë me iluzione optike dhe kjo sepse duket thuajse e pamundur që një burrë të qëndrojë vetëm me një dorë në një shishe prej qelqi, bosh e madje edhe të vogël në madhësi.

Imazhi tjetër vërtet interesant është ai i disa monedhave të bakrit që janë vendosur në radhë njëra mbi tjetrën duke ndërtuar një ‘mur’ me to edhe pse pesha e tyre është e konsiderueshme përsëri qëndrojnë në ekuilibër dhe kjo gjë duket vërtet e pazakontë.

Për më shumë, shfletoni fotografitë e mëposhtme:

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco