FOTO/ 39 vjeçari, ndryshon në mënyrë drastike fizikun në vetëm 24 javë

FOTO/ 39 vjeçari, ndryshon në mënyrë drastike fizikun në vetëm 24 javë

10:26, 06/11/2019

Një ish-i varur nga droga ka zbuluar se ai ka arritur të krijojë një trup të shkëlqyer dhe muskuj në vetëm 24 javë pasi ka ndjekur një regjim intensiv stërvitje. 

Matt Ellengold, 39 vjeç, nga Londra , tregoi se si kur jeta e tij rrotullohej rreth drogës, alkoolit dhe festave, ai thjesht hante atë që dëshironte dhe nuk kujdesej kurrë për mënyrën se si dukej ai ose se si ishte shëndeti i tij. 

Ndërsa tani ai është i pastër prej 18 muajsh dhe Matt shtoi se gjatë gjithë periudhës së tij të rimëkëmbjes, pesha nuk ishte përparësi, kështu që ai vazhdoi të hante atë që dëshironte. 

Pa vetëbesim ose vetëvlerësim, Matt iu drejtua UP Fitness për të shndërruar fizikun e tij dhe të arrijë trupin e tij të ëndrrave dhe arriti të humbë një numër të konsiderueshëm kg në vetëm 24 javë. 

"Para se të filloja kisha shumë dyshime në vetvete dhe nuk kisha vetëbesim," shpjegoi ai. "Unë besoj tani në veten më shumë. Dikur shkoja të flija dhe nuk dëshiroja të zgjohesha në mëngjes ndërsa tani me zor pres të vijë mëngjesi që të zgjohem”.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco