VIDEO/ Lepurit i pushon zemra nga zhurma e fishekzjarrëve

VIDEO/ Lepurit i pushon zemra nga zhurma e fishekzjarrëve

14:16, 05/11/2019

Pronarët e një lepuri të vogël kanë nisur protestat e tyre për arsye se lepuri i tyre ngordhi gjatë një shfaqje fishekzjarrësh pasi nuk ka përballuar dot frikën nga zhurmat.

Donna Pilgrim ndau një video shqetësuese të lepurit të saj të vogël Archie duke u dridhur në kafaz ndërsa fishekzjarrët shpërthejnë në Millbrook, Cornwall. 

Lepuri njëvjeçar ishte shumë i shëndetshëm deri në momentin kur filloi shfaqja e fishekzjarrëve por ngordhi vetëm 12 orë më vonë. 

Dhe Susan Paterson, nga Wombwell, në Jorkshire të Jugut, ndau foto e video të terrierit të lepurit të saj 18-javësh Molly, i cili 'vdiq nga frika' pasi pësoi një atak në zemër.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco