VIDEO/ Të jesh kopshtar në shkurret me lartësinë e një ndërtese disa katëshe

VIDEO/ Të jesh kopshtar në shkurret me lartësinë e një ndërtese disa katëshe

13:26, 05/11/2019

Dan Bull, një kopshtar në Powis Castle dhe Garden, i janë dashur plot tetë javë për të shkurtuar të gjitha shkurret në pronën historike në Uellspool, në Uells. 

Kjo mund të tingëllojë si çmenduri por para ardhjes së mjeteve prerëse që funksionojnë nga energjia elektrike dhe gazi, një ekip prej 10 kopshtarësh kaloi katër muaj duke hequr shkurret e rritura në lartësi. 

Një nga shkurret 400-vjeçare të pronës shkon deri në 15 metra lartësi, dhe Bullit i duhet të hipë në një vinç për të shkurtuar ato është një mision i vështirë dhe jo shumë kopshtarë mund ta marrin përsipër për shkak të lartësisë ekstreme.

Powis Castle dhe Garden është vendi ku gjendet numri më i madh dhe shkurret më të larta në gjithë Britaninë e Madhe.

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco