VIDEO/ Filmohet me dron krokodili më i madh që mund të jetë parë ndonjëherë

VIDEO/ Filmohet me dron krokodili më i madh që mund të jetë parë ndonjëherë

11:49, 05/11/2019

Një operator droni mund të ketë kapur në kamerë një përbindësh krokodili prej shtatë metrash në kamera, i cili mund  të jetë më i madhi i regjistruar ndonjëherë.

David Brockwell nga Townsville ishte duke filmuar stacionin e pompës së Plantacionit Creek me Drone kur bëri zbulimin.

Ndërsa droni i tij lëvizte mbi majën e stacionit të pompave, Brockwell i tha Daily Mail Australia se kapi atë që dukej të ishte një krokodil masiv që qëndronte në breg.

Por ai nuk e vuri re menjëherë anomalinë në pamjet e tij. 

"Pas mëngjesit isha duke bërë redaktimin e zakonshëm të shumë fotove kur vura re një formë në një foto të veçantë direkt poshtë dronit tonë të telekomanduar," tha ai.

Pas përfundimit të disa ekuacioneve themelore, Brockwell tha që krijesa ishte e gjatë shtatë metra dhe e gjerë deri 120 cm.

Brockwell tha që ai bisedoi me fermerin vendas Allan Parker të dielën i cili i tha atij se ishte në dijeni se një krokodil gjigant jetonte në zonë.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco