Anija historike bllokohet për 101 vjet në shkëmbinj pranë Ujëvarës së Niagarës

Anija historike bllokohet për 101 vjet në shkëmbinj pranë Ujëvarës së Niagarës

10:55, 04/11/2019

Një varkë historike e bllokuar në shkëmbinj pranë ujëvarës së Niagarës ka lëvizur më pranë skajit të saj pas një stuhie të fuqishme mbrëmjen e Halloween.

Anija e hekurt 24 metër e gjatë, u përdor për peshkim dhe u bllokua në shkëmbinj në gusht të vitit 1918.

Por tani është thënë që erërat e forta dhe uji i vrullshëm i një stuhie të 31 tetorit e ka lëvizur rreth 50 metër poshtë lumit.

Kjo pjesë anije e mbetur tani është thuajse në rënie dhe madje edhe rrezikon zhdukjen.

Marrë nga: thesun.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco