VIDEO/ Kori që këndon këngë për të lehtësuar momentet e fundit të jetës

VIDEO/ Kori që këndon këngë për të lehtësuar momentet e fundit të jetës

15:17, 21/10/2019

Jeta është si një këngë. Ka titull dhe ritëm dhe një fillim të caktuar, ka një moment të mesëm dhe një fund. 

‘Kori i Threshold’ e merr këtë metaforë kënge fjalë për fjalë dhe e përdor atë për të rehatuar individët e sëmurë në mënyrë terminale me muzikë dhe harmoni. 

Ndërsa këndojnë në shtratin e vdekjes, njerëzit u kanë thënë këngëtarëve se ndjejnë më pak dhimbje, ankth dhe vetmi në momentet e tyre të vështira.

Sot, grupi është zgjeruar anë e mbanë botës duke e kaluar vendin e origjinës, San Franciskon duke krijuar kështu në total 150 korë në të gjithë botën.

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco