VIDEO/ Si tek ‘Transformers’, mijëra dollarë për të personalizuar kamionin

VIDEO/ Si tek ‘Transformers’, mijëra dollarë për të personalizuar kamionin

13:08, 21/10/2019

Nëse e gjeni veten duke udhëtuar në një autostradë në Japoni, mund të kaloni atë që duket si një Transformers aktual. Jo, nuk je i çmendur. Gjithçka është reale. 

Këto mjete transporti të modifikuara, i përkasin një kulture kamionistësh DIY të quajtur ‘dekotora’ shkurtim i 'decoration truck' (dekorimi i kaminoit), në të cilën shoferët e ngarkuar me distanca të gjata shtojnë grafika të personalizuara, drita dhe zhurmë për automjetet e tyre në një nivel që shkon përtej disa stampave të thjeshta apo vizatimeve. Bëhet fjalë për një personalizim vërtet të komplikuar në drita dhe muzikë.

Me disa personalizime dekotora që kushtojnë deri në 100,000 dollarë, shumë prej këtyre kamionistëve të dedikuar për udhëtime të gjata i shohin automjetet e tyre si zgjatje shpirtërore të identitetit të tyre ndaj edhe iu kushtojnë një vëmendje maksimale.

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco