VIDEO/ Injoroi tabelat ‘Mos ecni mbi akull’, turisti përfundon në mes të liqenit

VIDEO/ Injoroi tabelat ‘Mos ecni mbi akull’, turisti përfundon në mes të liqenit

09:52, 21/10/2019

Një burrë që injoroi shenjat e shumta paralajmëruese dhe vendosi të shëtiste në një liqen të ngrirë dukej i tronditur kur filloi të notonte larg në një bllok akulli.

Turisti ishte veshur në rroba të trasha dhe një pallto kur ai filloi të lundrojë mbi një copë akulli në liqenin Jökulsárlón, në Islandë në një ditë të ftohtë dimri.

Burri ecën mbi pllakën e akullit ndërsa të tjerët thërrasin: 'Ai po largohet gjithnjë e më shumë!'

Ai gati se humbet ekuilibrin dhe hidhet në ujin e akullt pasi kupton se nuk ka asnjë mënyrë për t’u rikthyer në breg. 

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco