FOTO/ Menduan se blenë një derr të vogël por ai sot peshon thuajse 200 kg

FOTO/ Menduan se blenë një derr të vogël por ai sot peshon thuajse 200 kg

10:51, 18/10/2019

Një familje është mahnitur kur ka parë se derri i vogël që ata blenë duke menduar se mbetej aq mori përmaa të frikshme dhe thuajse filloi të shkatërrojë shtëpinë.

Nigel Graham, 57 vjeç, mori Grace si një dhuratë për ditëlindjen për gruan Sam, 48 vjeç, e cila është alergjike ndaj maceve dhe qenve.

Ata menduan se do të rritej deri në 30 kg, por ai është gjashtë herë më shumë në peshë, gati 2 metër i gjatë dhe konsumon thuajse 30 dollarë ushqim në javë.

I quajtur Grace, derri fle në dhomën e ndenjes së vilës së çiftit dhe ulet me ta në divan për të parë TV.

Nigel, nga Malvern, Worcs, tha: “Prindërit e saj ishin deri në lartësinë e gjurit ndaj edhe nuk mund ta besonim se do rritej më shumë se aq”.

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco