FOTO/ Për të gjithë të pasionuarit e lojës: 'Monopoly' luhet në realitet

FOTO/ Për të gjithë të pasionuarit e lojës: 'Monopoly' luhet në realitet

10:20, 18/10/2019

Tifozët e lojës Monopoly që e kanë luajtur atë deri më sot në një kompesatë mund të jetojnë ëndrrat e tyre në jetën reale në një hapje të re të një godine gjigante bazuar në Monopolin e famshëm.

I quajtur menjëherë, Monopoly Dreams lejon mysafirët të provojnë disa nga pjesët e tyre të preferuara të lojës në jetën reale dhe madje të fitojnë edhe çmime.

Ajo do të hapet në 26 tetor dhe është loja e parë me temë Monopolin në botë.

Brenda 1858 metra katrorë zona brenda dhe jashtë do ketë edhe ambiente argëtimi të tilla si kafene apo edhe bankë për tërheqjen e kreditit.

Të ftuarit do të hyjnë në shtëpinë e fshehtë Monopol e cila përmban koleksione monopoli dhe modele të madhësisë së jetës reale së disa prej pjesëve të lojës, siç është makina klasike.

Për të filluar lojën, ju ecni nëpër një tunel neoni të ndriçuar përpara se të dilni në qytetin Monopol.

Në dhomën e bazuar në The Bank, të ftuarit mund të provojnë të kapin kuponat që mund të përdoren për të shpenzuar në dyqanin e dhuratave dhe kafeneve.

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco