FOTO/ Mace të kamufluara, i dalloni dot?

FOTO/ Mace të kamufluara, i dalloni dot?

08:53, 18/10/2019

Macet e kamufluara kanë kryesuar listën për artin e pabesueshëm të maskimit por a mund t'i dallosh të gjitha ato?

Pasi disa prej tyre janë thuajse identike me ambientin ku ndodhen dhe duhet pak sakrificë dhe përqendrim për t’i dalluar.

Për shekuj me radhë, macet e egra janë fshehur nga syri i thjeshtë gjë kjo që i ka ndihmuar të gjuajnë pre po edhe të shpëtojnë nga grabitqarët vdekjeprurës.

Dhe në këto foto duket qartë se edhe macet shtëpiake kanë aftësitë e tyre për t’u kamufluar me ambientin duke u bërë thuajse të pa dallueshme për syrin.

Duken të gjitha prej porcelain, përveç njërës…Image

Kjo e para? Jo, shikoni me vëmendjeImage

I dalloni? Janë 2Image

Kapele me push!!Image

E dalloni macen ngjyrë gri?Image

Kjo po që është e vështirëImage

Ku ndodhet?Image

Duket si shallImage

E para e dyta e treta apo e katërta?Image

Cili është topi prej pellushi?ImageMarrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco