Kur fansat bëjnë çmenduri për idhujt, blejnë në ankand edhe sendet më personale

Kur fansat bëjnë çmenduri për idhujt, blejnë në ankand edhe sendet më personale

15:51, 09/10/2019

Superfansat e të famshëmve do të shkojnë në ekstrem për të përvetësuar objektet që kanë lidhje me idhullin e tyre.

Por kur pantofla të vjetra me erë të keqe të Ed Sheeran dolën në shitje në një dyqan bamirësie këtë javë, disa njerëz ishin të neveritur se dikush do t'i dëshironte ato.

Stafi në dyqan shpreson që pantoflat e veshura tmerrësisht të shkojnë mbi 200 euro nga fansat që duan të ndjekin hap pas hapi gjurmët e Ed.

Por, ato pantofla të lodhura në të vërtetë janë ndër artikujt më pak fyes të memorandumeve të famshëm që fansat kanë kapur gjatë viteve.

Më poshtë janë disa nga suveniret më të çuditshme që fansat kanë blerë prej idhujve të tyre dhe nuk janë kursyer aspak në lekë:

Pandoflat e Ed Sheeran 200 euro

Image

Testi i shtatzënisë së Britney SpearsImage

Image

Mbathjet e Mbretëreshës Elizabet: 12,000 euroImage

Image

Dhëmbi i John Lennon: 22,000 euroImage

Një thua fallco i Lady Gaga për 5,000 euroImage

ImageMarrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco