189 milionë euro njihuni me fituesin më fatlum për lotarinë e këtij viti

189 milionë euro njihuni me fituesin më fatlum për lotarinë e këtij viti

10:11, 09/10/2019

Një britanik me shumë fat ka bërë histori mbrëmë duke fituar çmimin e parë më të madh për 189 milionë Euro në Euro Millions, pasi përputhi pesë numrat fitues.

Uebfaqja ra ndërsa një mori aplikuesish përmbytën faqen, duke blerë në mënyrë të dëshpëruar biletat para afatit.

Numrat fitues ishin 07 10 15 44 49 me Lucky Stars 03 dhe 12.

Mbajtësit e rekordeve për këtë fitore janë, Colin dhe Chris Weir, nga Largs në Ayrshire të Veriut, Skoci, të cilët fituan 179 milionë Euro në vitin 2011.

Operatori kombëtar i Lotarisë Camelot tha se ka pasur katër fitues të çmimit të parë në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2019, duke marrë 390 milionë Euro midis tyre.

Image

Marrë nga: the sun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco