VIDEO/ Shtëpitë e jashtëzakonshme të palosshme

VIDEO/ Shtëpitë e jashtëzakonshme të palosshme

09:29, 09/10/2019

Dizajni i thjeshtë dhe inteligjent lejon këto ndërtesa të transformohen vetë, shikoni videon për të mësuar më shumë.

"Ajo transformon dobishmërinë e ndërtesave," thotë David Martyn nga Ten Fold Engineering, duke folur rreth dizajnit të shtëpisë së palosshme.

Këto ndërtesa të mahnitshme mund të shpalosen dhe palosin veten e tyre, duke u shndërruar nga një kuti në një ndërtesë tetë ose 10 herë madhësinë e tyre origjinale.

Dizajni inteligjent që lejon shtëpitë të kalojnë pa energji nga të mbyllura në të hapura është çuditërisht i thjeshtë.

Marrë nga: bbc.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco