Babai hero! 8 muaj punë për një kënd lojërash për fëmijët e tij

Babai hero! 8 muaj punë për një kënd lojërash për fëmijët e tij

13:06, 20/09/2019

Jared Geddes, nga Uashingtoni, SH.B.A., ndërtoi një ‘labirint’ prej druri dhe krijoi një zonë të jashtëzakonshme për lojëra shtëpie për katër fëmijët e tij.

Një baba i përkushtuar kaloi tetë muaj duke ndërtuar një shtëpi të jashtëzakonshme pemësh për katër fëmijët e tij.

Jared Geddes, nga Maple Valley, Washingston në SH.B.A., degë pemësh dhe dysheme druri për të bërë që ndërtesëa të jetë në fund një banesë e pabesueshme.

U deshën tetë muaj për ta kthyer përfundimisht në parajsë për fëmijë.

Kalaja ka tre stacione me një urë që lidh secilën prej tyre. 

Ekzistojnë gjithashtu hapësira nga pjesa e poshtme ku fëmijët mund të luajnë të fshihen dhe të kërkojnë njëri-tjetrin.

Jared shpenzoi vetëm 600 $ në fortesën e tij prej druri.

@Dailymail

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco