10 vendet më të bukura për të vizituar në Afrikë

10 vendet më të bukura për të vizituar në Afrikë

11:05, 20/09/2019

Me peizazhet e saj të gjera dhe jetën e mrekullueshme të kafshëve, kontinenti i dytë më i madh në botë është ndoshta më i miri për fotografët.

Mahnitës në sensin e të qenurit një vend që nuk ka ndryshuar për shekuj, dhe nganjëherë mijëvjeçarë, dhe ju merrni disa nga destinacionet më inspiruese dhe frymëzuese në planet.

Këtu janë 10 nga vendet më të mahnitshme për të parë kur udhëtoni në Afrikë:

Gorillat malore, Ruanda: Janë një nga takimet më të dobishme në botën natyrore - një takim i afërt me gorillat malore të Ruandës.Image

Table Mountain, Afrika e Jugut: Ata kanë tryezën dhe verën; ju mund të siguroni miqësinë. Këtë mjedis të mrekullueshëm natyror e gjeni në Cape Town.Image

Victoria Falls, Zambia dhe ZimbabweImage

Sahara, Marok: Ju patjetër që duhet të impresionoheni pas një shëtitje nëpër Dunat e Saharasë. Image

Piramidat e Gizës, Egjipt: Këto janë kaq të vjetra sa që ishin çudira të lashta dhe një tërheqje turistike për romakët 2,000 vjet më parë.Image

Flamingo, Kenia: Parku Kombëtar liqeni Nakuru, rreth 170 kilometra në veriperëndim të Nairobit, është i famshëm për flamingot e tij. Por mund të dalloni edhe rhino, majmunë dhe shumë kafshë të tjera.Image

Arkipelagu i Bazarutos, Mozambik: Ju mund të dalloni delfinët dhe balenat në Oqeanin Indian.Image

Vullkani Nyiragongo, Parku Kombëtar i Virunga, Republika Demokratike e KongosImage

Nzulezo, Gana: Fshati është ndërtuar tërësisht mbi drrasa në liqenin Tandane në Gana-n perëndimore. Image

Spitzkoppe, Namibia. Spitzkoppe është një fjalë gjermane për "kube me majë".?ImageMarrë nga: cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco