FOTO/ Qytetet e mahnitshme fshehur poshtë këmbëve tona

FOTO/ Qytetet e mahnitshme fshehur poshtë këmbëve tona

14:34, 17/09/2019

Ndoshta jeni njohur me pjesën më të famshme të qytetit nëntokësor të Parisit, dhe kjo për faktin se janë mahnitëse dhe të mrekullueshme.

Tunelet filluan të ekzistojnë që rreth shekullit të 13-të kur edhe njerëzit e parë filluan të varrosen në to.

Me siguri këto imazhe që janë shfaqur më poshtë do ta bëjnë shtëpinë tuaj të duket edhe më e mërzitshme se zakonisht pasi kush nuk do e dëshironte një shtëpi në këto qytete të pazakonta. Kush dëshiron të jetojë në një ndërtesë nën tokë me kushte shumë të veçanta mjafton të shikojë këto foto.

Nëntoka e Parisit, FrancëImage

Subtropolis, SHBAImage

Vlochos, GreqiImage

Cappadocia, TurqiImage

Zgavrat e Edinburgut, SkociImageMarrë nga: grunge.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco