VIDEO/ Fermat nënujore më të dobishme edhe se fermat e zakonshme

VIDEO/ Fermat nënujore më të dobishme edhe se fermat e zakonshme

11:52, 16/09/2019

Thellë nën valët blu të Gjirit të Nolit të Italisë janë serat që rritin gjithçka, nga domatet tek borziloku dhe barishtet. Këto sera kanë marrë emrin ‘Kopshti i Nemos’ nga emri i peshkut të famshëm të filmit vizatimor për fëmijë.

Luca Gamberini është bashkë-themelues dhe ideues i këtij kopshti të mrekullueshëm i cili për t’u vizituar duhet të jesh me çdo kusht i pajisur me veshjen e palombarit.

Ata kanë mbjellë perime nga më të ndryshmet duke filluar nga borziloku, sallata, domatet etj. këto kopshte janë plotësisht funksionale dhe madje janë një arritje për të ardhmen e njerëzimit.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco