Video virale: lejleku shëtit për qejf mbi kurrizin e krokodilit

Video virale: lejleku shëtit për qejf mbi kurrizin e krokodilit

10:50, 16/09/2019

Kjo video e publikuar së fundmi në rrjetet sociale është bërë virale për shkak se në të shfaqet një lejlek i cili ka qëndruar në qetësi të plotë mbi bishtin e një krokodili që po zhvendoset ndërsa është duke u fotografuar nga turistë të shumtë kuriozë.

Ka ndodhur ekzaktësisht ajo që është konsideruar e pazakontë. Një miqësi e tillë mes një kafshe të egër dhe një shpendi paqësor. Realiteti nuk është i tillë pasi në të vërtetë krokodili thjesht nuk e ndjen praninë e lejlekut por pamjet e shpërndara në mediat sociale janë vërtet argëtuese.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco