FOTO/ Ish-kuzhinierja tregon sa ka fituar duke kontrolluar koshat 'e mbeturinave'

FOTO/ Ish-kuzhinierja tregon sa ka fituar duke kontrolluar koshat 'e mbeturinave'

09:19, 16/09/2019

Një kuzhiniere që la punën e saj me kohë të plotë duke punuar në një kuzhinë e cila i merrte gjithë ditën ka vendosur të kërkojë vazhdimisht në mbeturinat e vjetra të njerëzve dhe pretendon se ka arritur të bëjë 19,000 $ në vetëm gjashtë muaj.

Prill Smith, 35 vjeç, thotë se ajo ka kursyer 3,250 $ në faturat e ushqimit dhe ka fituar produkte bukurie dhe sende shtëpiake me vlerë 19,250 $ duke u zhytur në koshat gjigante të supermarketeve dhe duke kthyer kështu plehrat e njerëzve të tjerë në thesar.

Edhe pse ajo ishte nervoze për të hequr dorë nga puna në fillim, tani është plotësisht e lumtur dhe nuk humb asnjë ditë nga ‘puna’ e saj e re.

Ajo tha: "Jam me fat sepse jetoj afër një ton dyqanesh, kështu që rrallë ngas më shumë se 14 km për të kontrolluar.

"Në fillim, unë isha vërtet nervoze, pastaj e lëshova veten, duke menduar:

'Cila është gjëja më e keqe që mund të më ndodhë?'

Ajo tregon se ka mbledhur produkte supermarketesh me vlerë të konsiderueshme që duke qenë jashtë përdorimi janë hedhur në koshet e mbeturinave ajo i ka përdorur ato duke i shitur më pas dhe duke fituar lekë ekstra prej tyre po madje edhe i ka përdorur për veten e saj gjë që ka bërë të mos shpenzojë asnjë lekë për të blerë diçka të tillë.

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco